1. Головна
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. “Ні – ТУБЕРКУЛЬОЗУ”

“Ні – ТУБЕРКУЛЬОЗУ”

24 березня щорічно вся світова громадськість проводить День боротьби з туберкульозом. Всесвітній день боротьби з туберкульозом відзначається за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я. В Україні, згідно з Указом Президента України № 290 від 22 березня 2002 року, також встановлений Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз, що відзначається щорічно також 24 березня.
Саме цього березневого дня в 1882-му році в Берліні доктором  Робертом Кохом було оголошено про відкриття цієї страшної хвороби, яка до цих пір загрожує кожному з нас. Ця подія актуальна і сьогодні, оскільки кожен рік від туберкульозу помирає 4000 осіб.

Важливим чинником, що сприяє росту захворюваності, є скорочення охоплення населення профілактичними оглядами та зменшення частки хворих на туберкульоз, виявлених на ранніх стадіях.

Туберкульоз – одне з найдавніших інфекційних захворювань. Це хронічне інфекційне захворювання характеризується утворенням в органах специфічних запальних змін. Туберкульоз вражає практично всі органи і системи організму. Але найбільш частою локалізацією туберкульозу є органи дихання.


          Збудником туберкульозу є мікобактерії туберкульозу. Джерелом зараження є хворі люди або домашні тварини. Основне джерело зараження – хвора людина. Найчастіше туберкульоз поширюється повітряно-крапельним шляхом (через легені дорослої людини за добу проходить близько 15 кубометрів повітря). При кашлі, чханні, розмові хворого на туберкульоз в повітря, на підлогу і стіни кімнати, предмети побуту, потрапляють дрібні крапельки мокротиння й слини. Мікроби після висихання мокроти довго залишаються життєздатними, навіть у висохлій мокроті та на різних предметах вони виживають до шести-восьми місяців. Це обумовлює можливість контактно-побутової передачі через посуд, білизну, книги.


           На туберкульоз хворіють не тільки люди, але і тварини. Тому можливе зараження при вживанні некип’яченого молока, непровареного м’яса, яєць, при догляді за хворими домашніми тваринами.

Профілактика туберкульозу Перш за все – це раннє виявлення хворих. З цією метою у дітей та підлітків до 18 років проводиться проба Манту, а особам з 15 років і старшим – флюорографічне обстеження не рідше 1 разу на два роки.

Пам’ятайте!

  • здоровий спосіб життя;
  • дотримання вимог гігієни;
  • загартування організму;
  • повноцінне харчування;
  • турбота про зміцнення імунітету.

Стануть запорукою Вашого здоров’я!!!

Людям із порушенням зору